قوانین و مقررات

قوانین و شرایط استفاده از کالواش

ماده ۱ – تعاریف و اصطلاحات

اصطلاحاتی که در این قوانین و مقررات به کار رفته است دارای معانی مشروح زیر است:

۱-۱سرویس گیرنده: افرادی که در برنامۀ کالواش به منظور درخواست کارواش ثبت‌نام کرده‌اند.

متصدی:افرادی که جهت شستشوی خودرو به محل اعزام می­شوند.

2-۱ کاربر: شخصی است که با فناوری ارتباطی به اپلیکیشن کالواش متصل و از خدمات نرم افزاری کالواش بهرمند می‌شود.

3-۱ کاربران: درخواست کننده سرویس

4-۱ شرکت کالواش: ارائه دهندۀ سرویس کارواش

5-1 حساب کاربری: حسابی است که افراد برای استفاده از سرویس کارواش در نرم‌افزار کالواش ایجاد کرده‌اند.

6-1 اعتبار: مبلغی است که کاربران در حساب کاربری خود جهت استفاده از خدمات کالواش دارند.

7-1 اطلاعات محرمانه: اطلاعاتی که توسط کاربران سرویس گیرنده و متصدی در اختیار کالواش قرار داده می‌شود مانند شماره تماس، اقامتگاه، پست الکترونیکی و غیره.

ماده ۲ – حساب کاربری

۱-۲ کاربر با ثبت نام در کالواش می‌پذیرد که قوانین و مقررات کالواش را به صورت کامل مطالعه کرده و پذیرفته است. این قوانین ممکن است در طول زمان تغییر کند، استفادۀ مستمر کاربران از کالواش به معنی پذیرش هرگونه تغییر در قوانین و مقررات آن است.

۲-۲ برای استفاده از کالواش لازم است که هر کاربر یک حساب کاربری در کالواش بسازد. تنها افرادی که بیش از ۱۸ سال سن و واجد اهلیت قانونی باشند می‌توانند اقدام به ساختن حساب کاربری در کالواش کنند. برای استفاده از کالواش کاربر باید نام، نام خانوادگی، آدرس پست الکترونیکی و شماره همراه خود را در نرم‌افزار کالواش ثبت کند.

۳-۲ کاربرمی‌پذیرد اطلاعات خواسته شده را به صورت صحیح و به‌ روز درکالواش وارد کند.

۴-۲ هر فرد تنها می‌تواند یک حساب کاربری به عنوان سرویس گیرنده در کالواش داشته باشد.

۵-۲ مسئولیت همۀ فعالیت‌هایی که از طریق حساب کاربری اشخاص در کالواش یا سایر خدمات مربوط به کالواش انجام می‌شود به عهدۀ کاربر است.

۶-۲ مسئولیت حفظ امنیت اطلاعات حساب کاربری از جمله نام کاربری و رمز عبور به عهدۀ کاربر است. در صورت مفقود یا سرقت اطلاعات حساب کاربری، کاربر موظف است در اسرع وقت موضوع را به اطلاع شرکت برساند. بدیهی است تا زمانی که اطلاع‌رسانی به شرکت انجام نشده است مسئولیت همۀ فعالیت‌هایی که از طریق حساب کاربری مذکور انجام شده و می‌شود به عهدۀ کاربر خواهد بود.

۷-۲ کاربر حق ندارد به اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر اجازه استفاده از حساب کاربری خود را بدهد یا حساب خود را به فرد یا شرکت دیگری منتقل کند.

۸-۲ در شرایط خاصی ممکن است از کاربر برای استفاده از سرویس، درخواست احراز هویت شود، در چنین شرایطی اگر کاربر اطلاعات کافی در اختیار شرکت قرار ندهد، شرکت می‌تواند حساب کاربری وی را مسدود کرده و از ارائۀ سرویس به کاربر خودداری کند.

ماده ۳ – استفاده از سرویس کالواش

۱-۳ کاربران و متصدیان متعهد می‌شوند در حین استفاده از کالواش از استعمال دخانیات امتناع کنند.

۲-۳ با استفاده از سرویس کالواش کاربر می‌پذیرد که از کالواش برای انجام هیچ فعالیت غیر‌قانونی طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران یا مخالف با عرف جامعه استفاده نکند. کاربر حق ندارد موارد غیر مجاز از جمله مشروبات الکلی، مواد مخدر، سلاح یا سایر اشیاء یا حیواناتی که طبق قانون جمهوری اسلامی ایران مجاز نیست در خودرو خود همراه داشته باشد.

3-۳ کاربر متعهد می‌شود هیچ‌گاه از سرویس کالواش به گونه­ای استفاده نکند که به کالواش یا شرکای آن صدمه‌ای وارد شود.

4-۳ کالواش ممکن است از ارسال SMS پیامک به عنوان راه ارتباطی شرکت با وی استفاده کند. کاربر می‌تواند درخواست کند که ارسال این پیام‌ها قطع شود اما می‌پذیرد که با انصراف از دریافت این پیام‌ها، ممکن است در استفاده از سرویس با مشکل مواجه شود.

5-۳ کالواش ممکن است کدهایی به منظور هدیه به کاربر ارائه کند که با وارد کردن این کدها در برنامه، یا درصدی از هزینه شستشو کاسته یا درصدی از هزینه کارواش پس از آن به کاربر برگردانده ‌شود و یا مبلغ مشخصی به حساب کاربر در کارواش اضافه می‌شود.

6-۳کاربر می‌پذیرد که اجازۀ انتقال یا فروش کدها را به افراد دیگر ندارد. همچنین کاربر مجاز نیست این کدها را به صورت عمومی منتشر کند (حتی اگر کالواشدر فضاهای عمومی این کدها را منتشر کرده باشد) مگر اینکه کالواش رسماَ این اجازه را به آنها داده باشد.

7-۳ کاربر می‌پذیرد اعتباری که در حساب کاربری خود دارد مستقل از روش کسب آن (اگر در نتیجه افزایش اعتبار از طریق درگاه بانک باشد یا در نتیجه وارد کردن کدهای تخفیفی که کالواش در اختیار آنها قرار می‌دهد یا هر روش دیگری) فقط برای سرویس کالواش قابل استفاده است و امکان دریافت این وجه را به صورت نقد ندارد.

8-۳ کاربر می‌پذیرد کدهایی که جهت افزایش اعتبار یا کاهش هزینه کارواش به آنها داده می‌شود ممکن است منقضی شود. از آنجایی که کالواش برای ارائه این کدها هزینه­ای از کاربران دریافت نمی‌کند، این حق برای شرکت محفوظ است که مبلغ یا درصد تاثیر این کدها را حتی پس از انتشار آنها تغییر دهد یا در صورت لزوم آنها را باطل کند. همچنین درصورتی که شرکت تشخیص دهد که استفاده از این کد به دلیل خطای فنی یا تخلف صورت گرفته و یا غیر قانونی بوده است می‌تواند این کدها یا اعتباری که در نتیجۀ استفاده از آنها به حساب کاربر اضافه شده است را باطل یا حذف کند.

9-۳ مسئولیت تامین اینترنت وسخت‌افزارلازم و همچنین پرداخت هزینه‌های مربوط به آنها برای استفاده از سرویس کالواش به عهدۀ کاربر است.

10-3 کاربر سرویس گیرنده قبل از ارسال درخواست کارواش تمام خودروی خود را چک کرده است و کالواش هیچ گونه تعهدی نسبت به وسایل شخصی سرویس گیرنده در حین شستشو ندارد.

11-3 کاربر متعهد می‌شود پس از اتمام شستشو از هیچ بخش از اطلاعاتی که در نتیجه استفاده از سرویس کالواش، از سرویس گیرندگان یا متصدیان کسب کرده است هیچ‌گونه استفاده‌ای نکند. طبعاً ذخیره کردن اطلاعات سرویس گیرندگان یا متصدیان در دستگاه تلفن همراه یا به هر شیوۀ دیگر نیز مغایر با قوانین کالواش خواهد بود. همچنین کاربر متعهد می‌شود در طول کارواش خودرو، فقط در شرایط ضروری از اطلاعاتی که از کاربران در سرویس کالواش ارائه شده است استفاده کند. استفادۀ کاربر از این اطلاعات باید مطابق با عرف جامعه و قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد.

12-3 با استفاده از سرویس کالواش کاربر می‌پذیرد که در حین شستشو، کالواش را وسیله‌ای برای تبلیغات و بازاریابی کالاهای شخصی خود قرار ندهد و از هرگونه معرفی و عرضۀ محصولات شخصی و یا محصولات متعلق به دیگران خودداری کند.

13-3 کاربر می‌پذیرد که متن حریم شخصی کالواش(در انتهای صفحه) را مطالعه کرده است و مورد قبول وی است.

14-3 کاربر می‌پذیرد که کالواش کارواش درون شهری نیست بلکه تنها یک خدمات نرم‌افزاری است که ارتباط بین شرکت خدماتی کالواش و سرویس گیرندگان را جهت توافق بر انجام یک شستشوی خودرو فراهم می‌کند.

15-3 بهتر است برای امنیت بیشتر سرویس گیرنده، از ارائه سوییچ خود به متصدیان کالواش، جهت جابه جا کردن خودرو و اقدامات دیگر پرهیز کند. زیرا کالواش هیچ گونه مسئولیتی در مقابل خسارت وارده به خودروی سرویس گیرنده را پذیرا نمی­باشد.

ماده ۴ – هزینه‌ها و پرداخت

۱-۴ کاربر می­پذیرد امکان استرداد هزینه‌هایی که کاربر به کالواش می‌پردازد وجود ندارد.

۲-۴ کاربر می‌پذیرد هزینۀ سرویس از طرف کالواش مشخص می‌شود و پس از استفاده از آن اعتراضی نسبت به هزینۀ سرویس نمی‌تواند داشته باشد.

۳-۴ پرداخت هزینۀ سرویس فقط از طریق روش‌هایی که توسط کالواش مشخص می‌شود، می تواند صورت گیرد. این روش‌ها عبارتند از پرداخت اعتباری از داخل برنامۀ موبایل، پرداخت اینترنتی برای افزایش اعتبار و پرداخت نقدی به متصدی.

۵-۴ کاربر می‌پذیرد که باید هزینۀ کارواش را مستقل از هر گونه مشکلی که ممکن است در برنامه کارواش جهت پرداخت آنلاین به وجود بیاید به شرکت پرداخت کند. در صورتی که به دلیل مشکلی در برنامه کالواش یا مشکلات ارتباطی از جمله اینترنت و شبکۀ تلفن همراه امکان پرداخت از طریق اپلیکیشن فراهم نشود سرویس گیرنده همچنان موظف به پرداخت هزینه کارواش خواهدبود. در این شرایط پرداخت هزینه ممکن است با هماهنگی سرویس گیرنده با دفتر شرکت کالواش یا روش‌های دیگر صورت پذیرد. در صورتی که سرویس گیرنده به هر دلیلی از جمله مشکلات اپلیکیشن پرداخت را انجام نداده باشد، شرکت حق دارد مبلغ کارواش را از اعتبار کاربر در کالواش کسر کند.

ماده ۶ –مسئولیت کاربران

۱-۶مسئولیت همۀ اقدامات و افعال کاربران متصدی و سرویس گیرنده که ناشی از عدم رعایت قوانین موضوعه جمهوری اسلامی ایران از جمله قانون مجازات اسلامی (ارتکاب جرم در هنگام کارواش) و قوانین مدنی (ورود خسارت به اموال کاربر) باشد، برعهدۀ شخص متخلف بوده و کالواش هیچ گونه مسئولیتی در قبال اعمال و افعال فوق نداشته و نخواهد داشت و کالواش می‌تواند ضمن غیر فعال کردن متخلف، از طریق مراجع صالح اقدامات قانونی را علیه نامبرده نسبت به احقاق حقوق قانونی کالواش بعمل آورد.

۲-۶ هر گونه اقدامی از سوی کاربران که منجر به ورود خسارت به شهرت تجاری، نام و اعتبار کالواش شود تخلف از شرایط قراردادی و قانونی تلقی و کالواش حق غیر فعال نمودن کاربر و اقدام قانونی علیه وی را جهت مطالبه خسارت و احقاق حقوق قانونی خود خواهد داشت.

۳-۶کاربر متصدی متعهد می‌شود تنها از علایم و اقلام سازمانی استفاده کند که توسط کالواش تهیه و در اختیار او گذاشته شده است (برچسب شیشه و خوش بو کنندۀ هوا با برند کالواش) و مسئولیت استفاده از اقلام و علایمی که سبب ایجاد مشابهت و یا ایجاد اشتباه برای کاربران سرویس گیرنده و یا سایر اشخاص اعم از حقیقی و یا حقوقی شود بر عهدۀ کاربر بوده و در صورت لزوم کالواش به قطع سرویس با نامبرده و پیگیری قانونی اقدام خواهد نمود و شخص متخلف مکلف به جبران خسارات وارده به کالواش خواهد بود.

4-6 بعد از درخواست سرویس گیرنده، متصدی ضمن رسیدن به موقع به محل مورد نظر، صرفاً وظیفه شستشوی خودرو به نحو احسن را دارد و در قبال درخواست جدید از سمت سرویس گیرنده،  هیچ گونه مسئولیتی را عهده دار نیست.

ماده ۷ – شرایط بار و وسائل همراه سرویس گیرنده:

وسایلی که سرویس گیرنده نباید به همراه داشته باشد عبارت است از مواد منفجره، محترقه، مواد سمی، اسیدی، بیماری زا و بد بو، مایعات و جامدات اتش زا و سوختی، مواد و وسایل رادیواکتیو بارهای حجیم مانند بسته های بزرگ.

ماده ۸ – موارد فنی

۱-۸ کاربر حق ندارد هیچگونه تلاشی در جهت استخراج سورس کد (Source Code) نرم‌افزارهای کالواش شامل دیکامپایل(Decompile) ، مهندسی معکوس(Reverse Engineering) یا فعالیتهای مشابه انجام دهد، مگر اینکه اجازۀ چنین کاری به صورت قانونی صادر شده باشد.

۲-۸ کاربر مجاز نیست با استفاده از روشهای Framing یا Mirroring یا روشهای دیگر نسخۀ دیگری از سرویس کالواش را روی سرورهای دیگر ارائه کند. همچنین کاربر مجاز نیست در نرم‌افزار کالواش یا در روش ارائۀ سرویس کالواش تغییر یا اخلالی ایجاد کند.

۳-۸ کاربر حق ندارد برنامه یا اسکریپتی با هدف ایندکس گذاری (Indexing)، مطالعه یا هر گونه فعالیت داده‌کاوی روی سرویس اجرا کند.

۴-۸ کاربر حق ندارد هیچ فعالیتی در راستای حصول دسترسی غیرقانونی و غیر متداول به هیچ بخش سرویس کالواش یا سرویس­های مرتبط با کالواش انجام دهد.

ماده ۹ – محتوای تولید شده توسط کاربران

کالواش ممکن است گاهی به کاربران اجازه دهد که در وب سایت، برنامه موبایل و یا سایر بخش‌های این سرویس عکس، متن، فایل صوتی، فایل تصویری یا فایل‌های مشابه منتشر کنند. مالکیت هر مطلب (شامل متن، عکس، فایل صوتی، فایل تصویری و …) که به این شکل در سرویس ثبت شود همچنان متعلق به کاربران خواهد بود اما با ثبت آنها در سرویس‌های مرتبط به کالواش کاربران این حق را به کالواش میدهند که آنها را در هر مکان و هر زمانی به صورت دیجیتال یا چاپی برای هر نوع کاربردی منتشر کند. همچنین کالواش مجاز است حق انتشار این مطالب را به اشخاص یا شرکت‌های دیگر منتقل کند.

ماده ۱۰ – قطع سرویس

کالواش در شرایطی که به هر دلیل به این نتیجه برسد حضور یک کاربر (متصدی یا سرویس گیرنده) میتواند برای شرکت یا سایر متصدیان و مخاطبان سرویس گیرنده خطرناک باشد یا مطلوب نباشد حق حذف دسترسی کاربر مذکور به سرویس کالواش را دارد.